OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wigierska rodzina zebrała ponad 102 tys. zł !
31 grudnia 2015, 17:38

Młodzi piłkarze Wigier i AP Wigry Suwałki będą mieli własny autobus. Społeczna zbiórka pieniędzy na ten cel zakończyła się pełnym sukcesem. 

Udało się! Wspólnie zebraliśmy ponad 100 tysięcy złotych ( 102 611 złotych, stan na 31grudnia, godzina 18.00) na zakup autokaru dla młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Wigry oraz SKS Wigry Suwałki. Udowodniliśmy, że dla wielkiej, wigierskiej rodziny nie ma rzeczy niemożliwych. Chociaż lista wpłat na stronie kickin24.com obejmuje około 150 pozycji, to trzeba pamiętać, że pod większością z nich kryje się zbiorowy wysiłek. 

– Sukces osiągnęliśmy dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców dzieci z naszej akademii piłkarskiej, sponsorów, naszych przyjaciół, kibiców, trenerów oraz zawodników naszego klubu, byłych i obecnych. Dziękuję wszystkim darczyńcom oraz tym, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia- mówi Dariusz Mazur, prezes Wigier.

Klubowi działacze są pod wyraźnym wrażeniem tego pospolitego ruszenia. Dlatego zadeklarowali już, że dołożą do zebranej kwoty kolejne sto tysięcy, by można było kupić nowy autobus, a nie używany jak wcześniej planowano.
Młodzi piłkarze dostaną autokar za kilka tygodni. Wcześniej pojawią się jeszcze na nim barwy i emblematy klubu. Bezpłatne obrandowanie pojazdu zadeklarowała już suwalska firma Nova.

Pasażerów w nowym autobusie z pewnością nie zabraknie. W Suwalskim Klubie Sportowym Wigry i AP Wigry Suwałki trenuje blisko pół tysiąca adeptów futbolu.

– Wszyscy przez okrągły rok podróżują na mecze, turnieje i zgrupowania – mówi Kamil Makarewicz, prezes Fundacji Akademia Piłkarska Wigry Suwałki. – Własny, klubowy środek transportu będzie powodem do dumy, zwiększy komfort i poprawi bezpieczeństwo, a przy okazji będzie promował klub i miasto.

Władze klubu i akademii realizowały zbiórkę wspólnie z platforma internetową kickin24.com, za pośrednictwem której każdy mógł wpłacać datki. Akcja rozpoczęła się we wrześniu, a koniec wyznaczono na 31 stycznia. Ważną w społecznościowej zbiórce była informacja, że jeżeli nie uda się zgromadzić 100 tysięcy zł w terminie, pieniądze zostaną zwrócone wpłacającym. Każda nadwyżka zostanie zaś przeznaczona na dodatkowe wyposażenie autokaru.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media