Wigry 3-0 Dainava /galeria zdjęć/
20 lutego 2013, 15:47

W dzisiejszym sparingu biało-niebiescy po bramkach Antackovicia, Baranowskiego i Tuttasa pokonali 7 drużynę litewskiej A-Ligi 3-0

. Wigry zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i praktycznie przez całe spotkanie dominowały.

Suwalczanie od początku odważnie atakowali przeciwnika. Już w 10 pierwszych minutach dwie sytuacje miał Adam Pomian jednak górą był bramkarz Dainavy.Na następne sytuacje długo nie trzeba było czekać. W 17 minucie po podaniu Gondka znów próbował Pomian strzelając z ostrego kąta, jednak obrońca zdołał wybić piłkę głową. W kolejnych minutach swoje sytuacje mieli również Tarnowski i Luksys. Wreszcie w 35 minucie po wrzutce Romachowa i zagraniu Gondka piłkę z woleja uderzył Aleksandar Antackovic i Wigry wyszły na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy biało-niebiescy kontrolowali spotkanie i do przerwy prowadzili 1-0.

W drugiej połowie suwalczanie stwarzali mniej sytuacji jednak cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Już na początku groźny strzał oddawał Tarnowski, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Kolejną sytuacje miał w 62 minucie David Makaradze, ale jego uderzenie głową dało tylko rzut rożny. Wigry cały czas przeważały, a efektem tego była bramka Mariusza Baranowskiego z 75 minuty, i Wigry prowadziły już 2-0. Pięć minut później doskonałej sytuacji nie wykorzystał Adam Pomian strzelając minimalnie obok bramki. Wigry do końca spotkania dążyły do podwyższenia rezultatu, udało się to w 84 minucie gdy po ładnej indywidualnej akcji David Makaradze wywalczył rzut karny, który na bramkę zmienił Tomasz Tuttas. Do końca spotkania Wigry kontrolowały to co działo się na boisku i zasłużenie wygrały 3-0.

Mimo, iż wszyscy wiemy, że kolejne dobre spotkanie Wigier to tylko gra kontrolna, to jednak dobra postawa zespołu napawa optymizmem przed rundą wiosenną, w której Wigry będą walczyć o utrzymanie.