OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wigry dla Natalki!
10 maja 2013, 09:03

 Dzięki taki gestom można mocno wierzyć w drugiego człowieka. Ponad sześć tysięcy złotych zebrał Suwalski Klub Sportowy Wigry Suwałki, by pomóc małej Natalce z Remieńkinia koło Suwałk.

W środę, podczas drugoligowego meczu Wigier z Concordią Elbląg, kibice suwalskiego klubu przekazali na ratowanie ciężko chorej dziewczynki 1377 złotych. Równowartość 1 tys. euro, czyli ponad 4 tysiące złotych, dołożył jeden ze sponsorów suwalskiego klubu- Oil Transfer. Jak się okazuje, to nie wszystko. W czwartek, gdy mama Natalki odwiedziła klub Wigry, piłkarze którzy szykowali się do treningu zrobili w szatni szybką zrzutkę i przekazali jej dodatkowo pół tysiąca złotych. Kolejne sto złotych dołożył obecny na stadionie sympatyk biało- niebieskich. Joanna Jadeszko, mama Natalki, była bardzo wzruszona, rozpłakała się. – Z całego serca dziękuję kibicom, piłkarzom, trenerom, działaczom i firmie Oil Transfer oraz prezesowi klubu Dariuszowi Mazurowi, który tak szybko zorganizował akcję. Trudno znaleźć odpowiednie słowa, by wyrazić wdzięczność za to co się stało na stadionie- powiedziała Pani Joanna.

Dziewczynka cierpi na Zespół Dandy-Walkera, który powoduje powstawanie torbieli na mózgu. Bez operacji czterolatka nie ma szans na długie życie. Liczy się każdy dzień, bo w mózgu dziewczynki zachodzą nieodwracalne zmiany. – W Polsce nikt nie chciał podjąć się operacji. Ratunek znaleźliśmy w Berlinie, ale mamy tylko około 10 dni na zebranie ponad 10 tysięcy euro – mówi mama Natalki. Rodzice dziewczynki mają nadzieję, że uda się zebrać potrzebną kwotę i usunąć torbiel, dzięki czemu Natalka będzie mogła dalej normalnie się rozwijać. Wierzą, że od września dziewczynka wróci do przedszkola, które tak lubi.


Andrzej Łukowski

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media