Wigry- FC Alytus 3:1
1 lipca 2009, 05:18

Wigry Suwałki- FC Alytus 3:1. Bramki dla Wigier strzelili: w 49 minucie Daniel Ołowniuk, w 88 Mateusz Chudziński i w 90 minucie Rafał Sadowski. Gol dla gości padł w 4 minucie. Samobójcze trafienie zaliczył Michael Sanni.Wigry: Masłowski (30 Barwicki, 60 Salik) – Sobolewski (46 Kowalski), Pomian (46 Świerzbiński), Bajko (46 Pianka), Lauryn (46 Sadowski), Ołowniuk (60 Bujnowski), Radzio (46 Chudziński), Rogoziński (46 Łapiński), Byliński (46 Cegliński), Sanni (46 Danilczyk, 55 Radzio), Kesler (60 Lauryn).  Mecz zaczął się bardzo niefortunnie dla suwalczan. Już w czwartej minucie pechowo interweniował testowany w Suwałkach nigeryjski obrońca Michael Sanni, który bardzo przypadkowo skierował piłkę do własnej bramki.Później Wigry miały kilka znakomitych okazji. Bliscy zdobycia gola byli Daniel Ołowniuk, Adam Pomian i Damian Sobolewski. Rywale zrewanżowali się groźnym strzałem Linasa Savastasa.W drugiej połowie gospodarze byli już bardziej skuteczni. Najpierw Ołowniuk wykorzystał dobre dośrodkowanie Keslera, później Chudziński wykończył dwójkową akcję ze Świerzbińskim, a w ostatniej minucie technicznym strzałem popisał się Sadowski. W sumie pożyteczny sprawdzian, w którym z dobrej strony pokazali się młodzi wychowankowie suwalskiego klubu. Martwi jedynie uraz kolana Michała Danilczyka.Litwini przyjechali do Suwałk prywatnymi samochodami, w bardzo skromnym składzie. Dlatego w  drugiej połowie gościnnie zagrali w ich zespole Maciej Makuszewski i Marek Wójcikowski. Ten pierwszy wrócił właśnie z testów w pierwszoligowej Wiśle Płock i za kilka dni stanie przed życiową szansą. Wyjeżdża bowiem na sprawdziany do francuskiego drugoligowca AC Ajaccio.Kolejny sparing suwalczan w niedzielę o 17.00 naszego czasu w Wilnie. Suwalczanie zagrają z pierwszoligową Vetrą.- W tym meczu wszyscy testowani przez nas piłkarze dostaną swoją kolejną szansę- mówi Dariusz Mazur, dyrektor sportowy Wigier. – Później podejmiemy konkretne decyzje co do ich przydatności- dodaje.

Wigry Suwałki- FC Alytus 3:1. Bramki dla Wigier strzelili: w 49 minucie Daniel Ołowniuk, w 88 Mateusz Chudziński i w 90 minucie Rafał Sadowski. Gol dla gości padł w 4 minucie. Samobójcze trafienie zaliczył Michael Sanni.

Wigry: Masłowski (30 Barwicki, 60 Salik) – Sobolewski (46 Kowalski), Pomian (46 Świerzbiński), Bajko (46 Pianka), Lauryn (46 Sadowski), Ołowniuk (60 Bujnowski), Radzio (46 Chudziński), Rogoziński (46 Łapiński), Byliński (46 Cegliński), Sanni (46 Danilczyk, 55 Radzio), Kesler (60 Lauryn).

Mecz zaczął się bardzo niefortunnie dla suwalczan. Już w czwartej minucie pechowo interweniował testowany w Suwałkach nigeryjski obrońca Michael Sanni, który bardzo przypadkowo skierował piłkę do własnej bramki.
Później Wigry miały kilka znakomitych okazji. Bliscy zdobycia gola byli Daniel Ołowniuk, Adam Pomian i Damian Sobolewski. Rywale zrewanżowali się groźnym strzałem Linasa Savastasa.
W drugiej połowie gospodarze byli już bardziej skuteczni. Najpierw Ołowniuk wykorzystał dobre dośrodkowanie Keslera, później Chudziński wykończył dwójkową akcję ze Świerzbińskim, a w ostatniej minucie technicznym strzałem popisał się Sadowski. W sumie pożyteczny sprawdzian, w którym z dobrej strony pokazali się młodzi wychowankowie suwalskiego klubu. Martwi jedynie uraz kolana Michała Danilczyka.

Litwini przyjechali do Suwałk prywatnymi samochodami, w bardzo skromnym składzie. Dlatego w  drugiej połowie gościnnie zagrali w ich zespole Maciej Makuszewski i Marek Wójcikowski. Ten pierwszy wrócił właśnie z testów w pierwszoligowej Wiśle Płock i za kilka dni stanie przed życiową szansą. Wyjeżdża bowiem na sprawdziany do francuskiego drugoligowca AC Ajaccio.

Kolejny sparing suwalczan w niedzielę o 17.00 naszego czasu w Wilnie. Suwalczanie zagrają z pierwszoligową Vetrą.
– W tym meczu wszyscy testowani przez nas piłkarze dostaną swoją kolejną szansę- mówi Dariusz Mazur, dyrektor sportowy Wigier. – Później podejmiemy konkretne decyzje co do ich przydatności- dodaje.