Wigry – FK Szawle 2:0
18 lutego 2013, 07:19

W rozgrywanym w sobotę sparingu Wigry pokonały 2-0 piątą drużynę litewskiej ekstraklasy- FK Siauliai

. Spotkanie było bardzo jednostronne a suwalczanie pokazali się z bardzo dobrej strony. Litewski zespół rzadko wychodził ze swojej połowy , skupiając się głównie na grze obronnej. O ile w pierwszej połowie to skutkowało tak w drugiej po dwóch rzutach rożnych ,celnej główce Karankiewicza oraz strzale Sołowieja Wigry potwierdziły swoją dominację na boisku. W szeregach suwalczan zabrakło narzekającego na drobny uraz – Povilasa Luksysa , przechodzącego grypę nowego nabytku biało-niebieskich Mateusza Romachów oraz Damiana Sobolewskiego , który postanowił przenieść się do 4-ligowej Rominty Gołdap.

– Jestem bardzo zadowolony z gry naszego zespołu. Całkowicie zdominowaliśmy rywala- powiedział Dariusz Mazur, prezes Wigier. Dodał, że suwalczanie powinni wygrać jeszcze wyżej. Arbiter nie podyktował m.in. ewidentnego rzutu karnego po faulu na Makaradze.

Skład Wigier: Salik- Słowicki, Lauryn, Wenger, Karankiewicz, Baranowski, Gondek, Atanackovic, Pomian, Tuttas, Tarnowski. Na zmiany wchodzili: Omilianowicz, D.Makaradze i Sołowiej.

Następne mecze kontrolne biało-niebieskich zostaną rozegrane również na Litwie a najbliższy z nich już w środę o 12.30 polskiego czasu z drużyną Dainavy Alytus.