OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wigry mają kapelana
16 września 2015, 11:35

Suwalski Klub Sportowy Wigry ma swojego kapelana. Został nim 28-letni ksiądz Konrad Sęk. Duchowny jest byłym piłkarzem, obecnie biega i jeździ na rowerze.

Dziś kapłan otrzymał z kurii biskupiej stosowne pismo, które w Kościele nazywa się dekretem, nominujące go na kapelana, duszpasterza suwalskiego klubu. To odpowiedź na wcześniejszą prośbę Wigier.

– Dlaczego ksiądz zdecydował się na taką posługę?

Ksiądz Konrad Sęk: Chcę poszerzyć swoją pracę duszpasterską. Kocham sport, a w szczególności piłkę nożną, dlatego szybko znalazłem wspólny język z działaczami Wigier.

– Chodzi ksiądz na mecze Wigier?

– W maju otrzymał z rąk Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura święcenia kapłańskie, a w sierpniu trafiłem jako wikariusz do suwalskiej parafii Chrystusa Króla ( ul. Papieża Jana Pawła II 3). Od tego czasu jestem na wszystkich meczach pierwszoligowych Wigier.

– Skąd ta miłość do sportu?

– W przeszłości byłem piłkarzem Rominty Gołdap. Obecnie dużo jeżdżę na rowerze i biegam. Udało mi się nawet pokonać półmaraton w czasie 1 godzina 29 minut. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu.

– Jak będzie wyglądać posługa kapelańska w Wigrach?

– Chcę raz w miesiącu organizować msze święte w intencji naszego klubu z udziałem działaczy, piłkarzy i oczywiście kibiców. W planach są też wspólne spotkania wigilijne i wielkanocne. Niewykluczone, że uda mi się odwiedzić piłkarzy tuż przed meczem, by wzmocnić ich duchowo, wspólnie z nimi pomodlić się o zdrowie, siły i pomyślność sportowej rywalizacji. Wiem, że nie może to być długa chwila, ta koncentracja musi być krótka.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media