Wigry pokonały Suduvę w meczu sparingowym
28 stycznia 2013, 07:30

Piłkarze suwalskich Wigier pokonali w meczu kontrolnym Suduvę Mariampol 4:0

. Trzy gole zdobył Tomasz Tuttas, a jednego Povilas Luksys. Suwalczanie rozegrali bardzo dobry mecz. Na wyróżnienie zasłużyli autor trzech bramek Tomasz Tuttas oraz pozyskany kilka dni temu serbski pomocnik Alaksandar Atanacković. – Aleks udowodnił w tym spotkaniu, że jest piłkarzem nietuzinkowym- powiedział Dariusz Mazur, prezes Wigier. Dodał, że dawno nie widział tak dobrze dysponowanej drużyny. Suwalczanie mieli jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Pierwszy gol dla Wigier padł w 13 minucie, kiedy Tuttas popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Po jego uderzeniu piłka wylądowała w okienku bramki Suduvy. Osiem minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę zdobył w 60 minucie litewski napastnik Wigier Povilas Luksys, który strzałem pod poprzeczkę zakończył składną akcję swojego zespołu. Pod koniec meczu przypomniał o sobie Tuttas. W 87 minucie zdobył swojego trzeciego gola. W meczu z Suduvą bardzo dobrze zaprezentował się testowany przez Wigry 23-letni pomocnik Mariusz Baranowski. W poniedziałek zapadnie decyzja, czy ten piłkarz zostanie w Suwałkach na dłużej. Suwalczanie zaprezentowali się znacznie lepiej niż w poprzednich dwóch meczach kontrolnych. Wcześniej, także w piłkarskiej hali w Mariampolu, zremisowali z Suduvą 0:0 oraz przegrali z innym zespołem litewskiej ekstraklasy Atlantasem Kłajpeda 2:3.