Wigry przegrały z Chrobrym
28 sierpnia 2014, 09:20

Suwalczanie odnieśli pierwszą porażkę w tym sezonie. Biało-niebiescy ulegli dobrze dysponowanemu i zdeterminowanemu Chrobremu.

Początek meczu nie był najgorszy w wykonaniu Wigier. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka już w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Kamil Adamek zdobył swoją pierwszą bramkę dla Wigier, wykorzystując podanie po ziemi w pole karne Sebastiana Radzia.

Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. W 42 minucie dośrodkował Piotrowski, a Ilków-Gołąb strzałem głową pokonał Karola Salika.

Znacznie gorzej wyglądało druga odsłona. Suwalczanom skrzydła zdecydowanie podcięła druga bramka Chrobrego. W 67 minucie pięknym uderzeniem z 25 metrów popisał się Hałambiec. Dwie minuty później wynik powyższył Piotrowski i było już praktycznie po meczu. Biało-niebiescy nie zdołali już się podnieść i zasłużenie przegrali w Głogowie 3:1.

Chrobry Głogów 3:1 (1:1) Wigry Suwałki

Bramki: 42′ Ilków Gołąb, 65′ Hałambiec, 67′ Piotrowski – 14′ Adamek.

Chrobry: Janicki, Ilków-Gołąb, Michalec, Bogusławski, Samiec, Kościelniak (68′ Chrzanowski), Hałambiec, Ulatowski, Ałdaś (56′ Sędziak), Szczepaniak (77′ Mateusz Szałek), Piotrowski.

Wigry: Salik – Bartkowski, Wenger, Jarzębowski, Karankiewicz, Mackiewicz, Michałowski (79′ Bujalski), Lauryn, Żebrowski (66′ Biel), Radzio (70′ Sernas), Adamek.

Żółte kartki: Piotrowski, Ulatowski, Szałek.

Widzów: 1200.