Wigry rozgromiły rywala na otwarcie stadionu
13 sierpnia 2012, 08:02

Piłkarze suwalskich Wigier wystąpili wczoraj w imprezie „Piłkarskie Otwarcie Stadionu Gminnego w Wydminach”. Suwalczanie rozgromili miejscowego rywala LKS Mazur Wydminy aż 11:2 (5:0).

W drugiej połowie na placu gry pojawili się trenerzy Donatas Vencevicius i Dariusz Czykier, a także kierownik drużyny – Zbigniew Kowalewski. Przed głównym meczem imprezy świetnie spisali się również trampkarze prowadzeni przez Henryka Śliwińskiego, którzy ograli swoich rówieśników 6:0.

Trzy gole dla Wigier zdobył Tomasz Tuttas, po dwa Zbigniew Kowalewski i Robert Wesołowski, a po jednym Maciej Kisiel, Donatas Vencevicius, David Makaradze i Adam Pomian. W spotkaniu nie wystąpił Karol Salik, a także pięciu zawodników oddelegowanych do zespołu rezerw, który udanie zainaugurował rozgrywki klasy okręgowej, pokonując Forty Piątnica 1:0 po golu Filipa Pilichowskiego.

Przypomnijmy, że w środę suwalczanie staną przed znacznie trudniejszym zadaniem, bowiem podejmą Olimpię Elbląg w ramach 2. kolejki II ligi gr. wschodniej. Początek o godz. 18:00.

LKS Mazur Wydminy – Wigry Suwałki 2:11 (0:5)

Bramki dla Wigier: Tuttas (3), Kowalewski (2), Wesołowski (2), Kisiel, Vencevicius, Makaradze, Pomian.

Skład Wigier: Grabowski – Lauryn, Sołowiej, Kotojan, Karankiewicz, Grudziński, Słowicki, Łapiński, Wesołowski, Kisiel, Tuttas. Po przerwie zagrali także: Cesarek, Makaradze, Pomian, Vencevicius, Czykier, Kowalewski.