Wigry Suwałki – Puszcza Niepołomice 2:3
8 września 2019, 08:38

W meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 2:3.

W tym sezonie zawodnicy Puszczy Niepołomice zwycięstwa notują jak do tej pory tylko w meczach wyjazdowych i niestety tak było i tym razem. Mimo, iż początek meczu był wyrównany i obie drużyny miały swoje szanse, to pierwsi trafienie zanotowali rywale. W 17. minucie wrzucenie piłki z autu w pole karne Wigier wywołało spore zamieszanie. Kilkukrotnie uderzać próbowali rywale, a gospodarze nie potrafili wybić piłki z dala od bramki Dominika Kąkolewskiego, co wykorzystał Michał Czarny, dając swojej drużynie prowadzenie. Puszczy grało się od tego momentu łatwiej, a Biało-Niebiescy wyczekiwali na okazję do kontry. Spora szansa na wyrównanie przyszła po 30 minutach gry kiedy to dokładne podanie Aftyki próbował wykończyć Bartczak, jednak z trudem golkiper gości strzał obronił. Do przerwy więcej bramek nie padło i rywale prowadzili 1:0.

Dużo więcej emocji wzbudziła druga odsłona spotkania. Gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić stratę i doskonałą do tego okazję mieli w 51. minucie. Sam na sam z bramkarzem stanął Huertas, jednak w trudnej sytuacji zdołał jedynie trącić futbolówkę i uniemożliwić bramkarzowi skuteczną interwencję. Do bezpańskiej piłki dobiegł wprowadzony w przerwie Michał Żebrakowski , jednak jego dobitka została zablokowana. Chwilę później Wigry znów były w polu karnym rywala i zarówno kibice jak i piłkarze na murawie sygnalizowali zagranie ręką jednego z graczy Puszczy. Sędzia puścił jednak grę i z kontratakiem wybiegli rywale zdobywając drugą bramkę. Jej autorem został Jakub Bąk, który silnym strzałem wykończył akcję drużyny. Biało-Niebiescy po stracie drugiej bramki stracili animusz, co w konsekwencji spowodowało stratę trzeciej. W 58. minucie gry prostopadłe podanie w pole karne minęło naszych obrońców, a precyzyjnym strzałem w samo okienko bramki popisał się Jose Embalo i sytuacja zrobiła się bardzo trudna.  Trener Adam Fedoruk zdecydował się na ofensywną zmianę zdejmując z boiska Adriana Piekarskiego i posyłając w jego miejsce Kamila Sabiłło. Wigry od momentu straty trzeciej bramki robiły wszystko, by zmienić niekorzystny rezultat i praktycznie do końca meczu atakowały bramkę rywala. Pierwsze trafienie przyszło w 80. minucie, a na listę strzelców wpisał się właśnie Kamil Sabiłło, który po zgraniu piłki od Michała Żebrakowskiego z ostrego konta zdołał lekką podcinką przerzucić piłkę nad bramkarzem gości. Trzy minuty później ten sam zawodnik miał już na koncie drugie trafienie. W pole karne dośrodkował Grzegorz Aftyka, a Sabiłło strzałem głową z piątego metra zmniejszył straty do jednej bramki. Wigry atakowały, a Puszcza wielokrotnie ratowała się długimi wybiciami piłki z dala od własnej bramki. Końcowym minutom spotkania towarzyszyło wiele emocji zarówno na boisku, na trybunach jak i na ławce rezerwowych. Na tyle dużo, że w doliczonym czasie gry sędzia pokazał czerwone kartki trenerom Wigier – Adamowi Fedorukowi i Karolowi Salikowi. Ważniejsze było jednak to, co działo się na murawie, a tu Biało-Niebiescy w 94. minucie byli naprawdę bliscy wyrównania. Piłka po rzucie wolnym znalazła się w polu karnym gości i choć udało nam się oddać strzał to jednak piłka minimalnie minął słupek bramki, a sędzia po chwili zakończył spotkanie.

Mimo walki do samego końca nie udało się  odwrócić niekorzystnego rezultatu i trzy punkty wędrują do Niepołomic. Teraz przed suwalską drużyną wyjazdowe starcie z GKS Tychy. W sobotę 14. września walczymy o kolejne punkty!

Bramki:  80’ 83’ Kamil Sabiłło  – 17’ Michał Czarny, 53’ Jakub Bąk, 58’ Jose Embalo

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 34. Adrian Piekarski (67. minuta 9. Kamil Sabiłło ) – 25. 3 Abdoulaye Diallo – 4. Dawid Sołdecki – 21. Konrad Matuszewski – 64. Łukasz Sosnowski – 6. Grzegorz Aftyka – 22. Joel Huertas – 27. Robert Bartczak – 23. Szymon Łapiński (45.minuta 10.Michał Żebrakowski ) – 77. Cezary Sauczek (81. minuta 17.Oskar Furst )

Puszcza: 99. Mateusz Górski – 5. Konrad Stępień – 3. Michał Czarny – 28. Michał Mikołajczyk – 23. Piotr Stawarczyk – 10. Hubert Tomalski (73.minuta 18. Bartosz Widejko – zmieniony w 84. minucie 8. Longinus Uwakwe) – 9. Jakub Bąk (65. minuta 25. Wiktor Żytek) – 14. Jakub Serafin – 50. Maksymilian Sitek – 11. Marcin Stefanik – 70. Jose Embalo

Żółte kartki: Grzegorz Aftyka, Kamil Sabiłło, Oskar Furst – Michał Mikołajczyk, Wiktor Żytek

Sędziował:  Jacek Małyszek (Lublin)