OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wigry Suwałki ze stypendiami Prezydenta
29 sierpnia 2019, 13:19

Piłkarze suwalskich Wigier oraz sztab szkoleniowy otrzymali w czwartek (29.08) stypendia sportowe z rąk Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk.

Dziś w siedzibie Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry Suwałki przy ul. Zarzecze 26 nasza drużyna spotkała się z prezydentem Suwałk. W myśl przyjętej przez Radę Miasta Suwałki uchwały o przyznawaniu nagród i stypendiów sportowych dziś 25 specjalnych stypendiów przyznanych na okres dwunastu miesięcy trafiło do naszych zawodników, trenerów i kadry szkoleniowej. Włodarz podczas spotkania chwalił udany początek sezonu w wykonaniu Biało-Niebieskich i mówił o prowadzonych działaniach. – Zmodernizowaliśmy oświetleniu płyty głównej boiska, a teraz mimo pewnych problemów chcemy w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego zmodernizować boczne boiska Stadionu Miejskiego – mówił prezydent. Mowa tu o budowie i dostosowaniu oświetlenia do standardów umożliwiających trenowanie w godzinach popołudniowych oraz wieczornych, montażu ogrodzenia oraz wybudowaniu trybun dla kibiców gospodarzy i gości.

Po otrzymaniu stypendiów nasi zawodnicy wręczyli prezydentowi specjalną koszulkę Wigier z numerem 9 i nazwiskiem włodarza. Oprócz tego Czesław Renkiewicz otrzymał okolicznościową koszulkę z okazji 100. rocznicy wyzwolenia miasta, na której podpisy złożyli piłkarze i trenerzy klubu.

Na koniec odbyła się konferencja prasowa dla mediów z udziałem Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk  i Kamila Makarewicza, wiceprezesa SKS Wigry Suwałki.

– Wspieranie działalności sportowej jest jednym z zadań samorządu. Piłka nożna w Suwałkach była, jest i będzie. W ostatnich latach Wigry odnoszą sukcesy,a początek tego sezonu również daje powody do zadowolenia. Jesteśmy obecnie na trzecim miejscu. Praca i włożony w ten wynik wysiłek całego środowiska piłkarskiego bardzo cieszy i przynosi efekty – mówił Czesław Renkiewicz.

– Ze strony klubu chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie, które otrzymujemy od samorządu. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Wigry to Suwałki – gramy dla naszego miasta, dla jego mieszkańców. Ostatnie wyniki dają satysfakcję kibicom, Pan Prezydent również nie krył zadowolenia, dlatego jeszcze raz dziękujemy – mówił Kamil Makarewicz.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media