OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wigry z licencją na grę w I lidze
17 czerwca 2014, 16:33

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych. Komisja przyznała licencję Wigrom oraz pięciu innym pierwszoligowym klubom.

Biało-niebiescy licencję na grę w I lidzę otrzymali z nadzorem infrastrukturalnym. Problem leży w klatce gości, a konkretnie w zbyt niskich oparciach zainstalowanych w niej siedzisk, które powinny mieć 30 cm wysokości. 

Licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach I ligi bez nadzorów otrzymały Zagłębie Lubin, Pogoń Siedlce i Chrobry Głogów. Z takim samym nadzorem jak Wigry licencję otrzymał natomiast inny beniaminek I ligi – Bytovia Bytów.

Licencję, ale z nadzorem finansowym przyznano również spadkowiczowi z T-Mobile Ekstraklasy – Widzewowi Łódź. Jednocześnie komisja postanowiła nałożyć na klub sankcję w postaci ograniczenia wynagrodzenia nowozatrudnionych zawodników do wysokości 5 tys. zł średniomiesięcznie w okresie trwania kontraktu ze wszystkich tytułów w odniesieniu do każdego nowozatrudnionego zawodnika. Ponadto klub musi ograniczyć koszty wynagrodzeń ze wszystkich tytułów dotyczące wszystkich zatrudnionych pracowników (w tym nowozatrudnionych zawodników) do wysokości średniej miesięcznej kwoty kosztów wynagrodzeń wszystkich pracowników wykazanej w prognozie finansowej, tj. do wysokości 325 tys. zł średniomiesięcznie w trakcie sezonu 2014/2015. 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media