OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wigry zagrają z Polonią Wilno
27 marca 2012, 11:26

Piłkarze drugoligowych Wigier podejmą w sobotę (31 marca) Polonię Wilno. To zespół, który awansował właśnie do pierwszej ligi litewskiej. 

Mecz odbędzie się na stadionie miejskim przy ulicy Zarzecze w Suwałkach. Początek o 18.30. Uwaga! Wstęp dla kibiców bezpłatny. Sobotnie spotkanie będzie dla Wigier sprawdzianem przed kolejnym meczem ligowym u siebie (w środę, 4 kwietnia o 18.00 z Resovią Rzeszów).

Mecz Wigry Suwałki- Polonia Wilno będzie miał także wymiar charytatywny. Podczas spotkania odbędzie się kwesta na rzecz 5 letniej Kai Kwaterskiej z Sejn. U dziewczynki przed miesiącem zdiagnozowano nowotwór pnia mózgu. To bardzo złośliwa i trudna do leczenia forma raka. Wiadomo już, że nowotwór nie kwalifikuje się do operacji w Polsce. Rodzina Kai szuka wsparcia finansowego na rozpoczęcie leczenia dziecka za granicą. Koszt może sięgnąć nawet 200 tysięcy złotych. Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej dlakai.pl

Podczas meczu uhonorowani zostaną także bardzo zasłużeni dla Wigier piłkarze: Jarosław Bartosiak, który według piłkarskiej encyklopedii Jerzego Górki „Piłkarskie Dzieje Podlasia” rozegrał 440 meczów w III lidze, Andrzej Spura- 413 meczów, Zbigniew Kowalewski- 268 meczów oraz Krzysztof Grzędziński – 225 meczów, najskuteczniejszy strzelec Wigier w III lidze- autor 85 bramek. Wymienieni gracze wejdą do Galerii Sław Wigier, w której jest już drużyna z pamiętnego meczu pucharowego z Legią Warszawa.

Podczas sobotniego meczu do dyspozycji kibiców będzie jedynie nowa trybuna. Wejście na stadion tylko od strony ulicy Zarzecze.

Krótka informacja o Polonii Wilno:

Założony w roku 1990 klub sportowy „Polonia” Wilno  jest organizatorem wielu imprez sportowo-turystycznych wśród Polaków zamieszkałych nad Niemnem i Wilią, jak też stałym uczestnikiem odbywających się w Macierzy Igrzysk Polonijnych.  Klubowa drużyna piłki nożnej seniorów w minionym sezonie grała  w rozgrywkach II ligi mistrzostw Litwy zdobywając 1. miejsce i awans do I ligi. Nie jest ona też „statystą” w Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych. Od roku 2001 w Sopocie, Poznaniu, Warszawie i Słupsku czterokrotnie zdobyła 1. miejsce. W połowie stycznia br. podopieczni Wiktora Filipowicza  rozpoczęli przygotowania do udziału w I lidze. Od tego czasu rozegrali 5 meczów  towarzyskich. Bilans to 2 wygrane, 2 przegrane i remis.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media