OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wigry zainaugurują piłkarską wiosnę
20 marca 2009, 16:03

Już w najbliższą sobotę (21 marca) o godz. 15:00 piłkarze suwalskich Wigier zagrają pierwszy ligowy mecz rundy wiosennej II ligi gr. wschodniej. Po zeszłotygodniowym odwołaniu inauguracji rozgrywek w Suwałkach, podopieczni Zbigniewa Kaczmarka wyjechali do Aleksandrowa Łódzkiego na spotkanie z tamtejszym Sokołem. Nasz serwis tradycyjnie już przeprowadzi relację LIVE oraz LIVE SMS z tego spotkania. Skrót meczu można będzie zobaczyć także w WIGRY TV.  Piłkarze Wigier już w Aleksandrowie Łódzkim – zobacz w WIGRY TV!

Wigry niestety nie rozegrały tydzień temu pierwszego meczu z Concordią Piotrków Trybunalski ze względu na fatalny stan murawy w Suwałkach. Suwalczanie spadli przez to na 10. miejsce w ligowej tabeli, ale wciąż zachowują niewielką stratę nawet do zespołów ze ścisłej czołówki. Nie spadek o jedno oczko jest jednak największym zmartwieniem trenera Zbigniewa Kaczmarka. Bolączka szkoleniowca jest sytuacja kadrowa Wigier. W dalszym ciągu poważnie osłabiona jest linia ataku – kontuzja Łukasza Stasiaka wykluczyła go na kilka miesięcy, a Daniel Ołowniuk powróci do treningów najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Również nie można liczyć na występ dwóch wychowanków „biało-niebieskich” – kontuzjowani od dłuższego czasu Paweł Cimochowski i Tomasz Chmielewski nie są jeszcze gotowi do gry, podobnie jest w przypadku Tomasza Kotwicy. Dodatkowo za kartki musi pauzować Kamil Lauryn.
 
Dużo więcej problemów mają jednak gospodarze sobotnich zawodów. Sokół co prawda plasuje się na 7. miejscu w tabeli i ma 2 punkty przewagi nad Wigrami, ale tydzień temu przegrał po bardzo słabej grze w Łowiczu z Pelikanem 0:3. Sytuacja kadrowa aleksandrowian jest jeszcze gorsza niż w Wigrach, bowiem na boisko nie wyjdzie aż 6 podstawowych zawodników, którzy pauzują przez kontuzje, bądź kartki. Szczególnie brak Arkadiusza Świętosławskiego może znacznie osłabić piłkarzy Sokoła.

 
Faworytem bukchmacherów jest Sokół, trudno jednak przewidzieć wynik sobotniej konfrontacji. Nie wiadomo jak zaprezentują się osłabieni suwalczanie, którzy trenowali głównie na sztucznych nawierzchniach i nie grali tydzień temu. Pod wielkim znakiem zapytania stoi także postawa Sokoła – nastroje po porażce w Łowiczu nie są najlepsze, a do tego dochodzi poważne osłabienie podstawowymi zawodnikami. Miejmy jednak nadzieję, że obie drużyny stworzą dobre widowisko, a 3 punkty przyjadą do Suwałk. 
 
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media