Wracamy na zwycięski szlak. Dwunaste zwycięstwo Wigier
21 marca 2021, 16:46

W meczu 23. kolejki eWinner II ligi suwalskie Wigry pokonały Garbarnię Kraków 2:0. Na listę strzelców wpisał się Elso Brito oraz Denis Gojko.

Świetne zakończenie weekendu w Suwałkach. 162 dni – tyle musieliśmy dokładnie czekać na zwycięstwo biało-niebieskich przy #Z26. Podopieczni Dawida Szulczka zainkasowali dziś komplet punktów, pokonując krakowską Garbarnię.

Pierwsza bramka padła pod koniec pierwszej połowy. W 38. minucie Michał Orzechowski ograł jednego z przeciwników i posłał płaskie podanie w pole karne. Piłka znalazła tam Elso Brito, a 26-latek mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Rozpędzone Wigry ruszyły w poszukiwaniu kolejnych okazji. Na drugie trafienie nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie 4 minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony, piłka spadła pod nogi Denisa Gojko, który sprytnym uderzeniem podwyższył prowadzenie biało-niebieskich. Mimo kilku niezłych sytuacji zarówno Wigier, jak i drużyny przyjezdnych, wynik nie uległ już zmianie. Sędzia zakończył dzisiejsze spotkanie, po którym #CharakterneWigry mogły cieszyć się dwunastym zwycięstwem w tym sezonie.

Wigry Suwałki 2:0 (1:0) Garbarnia Kraków

Wigry: Zoch – Brito (60 Liszka), Kamiński, Grzelak, Dobrotka, Orzechowski (70 Aftyka), Babiarz (61 Karankiewicz), Mularczyk (61 Sowiński), Czułowski, Gojko (82 Sauczek), Adamek.

Bramki: 1:0 – Brito 38, 2:0 – Gojko 49.