Wreszcie zwycięstwo
3 maja 2014, 20:16

Biało-niebiescy po bramkach Tomasza Tuttasa i Sebastiana Radzio wygrali ze Stalą Stalowa Wola 2:0. Suwalczanie awansowali w ligowej tabeli i przełamali serię 6 spotkań bez zwycięstwa.

Wigry od początku przeważały. Na boisku nie brakowało walki, ale w pierwszej połowie z obu stron nie było za dużo sytuacji podbramkowych. Najlepszą sytuację w pierwszej  odsłonie spotkania miała Stal. W 20 minucie po kontrze gospodarzy w sytuacji „sam na sam” z Salikiem, znalazł się Płonka, ale górą z tego pojedynku wyszedł golkiper Wigier.

Drugie 45 minut ułożyło się idealnie dla biało-niebieskich. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka prowadzenie objęli w 49 minucie. Akcję pociągnął Mackiewicz, dośrodkował, po czym Tuttas wślizgiem wsunął piłkę do bramki. „Stalówka” próbowała odrobić wynik, ale to Wigry podwyższyły rezultat. Piłkę w łatwy sposób stracił Bogacz, a na czystą pozycję wyszedł Radzio i strzałem  po długim rogu pokonał bramkarza Stali. Chwilę wcześniej czerowną kartką za faul na Michałowskim ukarany został Fabianowski, który na boisku pojawił się zaledwie dziesięć minut wcześniej. Gospodarze byli jeszcze bliscy strzelenia kontaktowej bramki, ale rzutu karnego w ostatniej minucie meczu nie wykorzystał Reiman.

Wigry po dzisiejszym zwycięstwie awansowały na trzecią pozycję w tabeli i tracą 9 punktów do pierwszego i drugiego miejsca. Dodatkowo suwalczanie mają pięć oczek przewagi nad strefą spadkową.

Stal Stalowa Wola 0:2 (0:0) Wigry Suwałki

Bramki: 48′ Tuttas, 78′ Radzio

Stal: Wietecha – Mistrzyk, Czarny, Reiman, Kachniarz (63′ Fabianowski), Łanucha, Bartkiewicz, Argasiński, Płonka, Mikołajczak, Bogacz.

Wigry: Salik – Żebrowski (87′ Kamiński), Bogusz, Karankiewicz, Wenger, Atanacković, Tuttas (76′ Radzio), Mackiewicz (81′ Luksys), Lauryn (65′ Michałowski) Tarnowski, Bartkowski.

Żółte kartki: Mistrzyk, Płonka – Wenger, Mackiewicz, Tuttas, Radzio.

Czerwona kartka: 74′ Fabianowski