OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wystartowała Kampania Białej Wstążki
25 listopada 2019, 14:48

Już po raz 10 w Powiecie Suwalskim i mieście Suwałki, w okresie od 25 listopada do 10 grudnia, realizowana jest Suwalska Kampania Białej Wstążki skierowana na przeciwdziałanie przemocy, w tym w szczególności przemocy w rodzinie.

X  Suwalska Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI” przebiegać będzie pod hasłem „10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”.  Pragniemy w ten sposób docenić bardzo dobrze układającą się współpracę i zaangażowanie wielu różnych instytucji, szkół, organizacji pozarządowych i kościelnych oraz klubów sportowych w tak ważnej społecznie kwestii.

Nasza Kampania włącza się w międzynarodową Kampanię „Białej Wstążki”, największą na świecie kampanię, mająca na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet. Biała Wstążka jest tu symbolem sprzeciwu wobec przemocy. Jest także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć wobec przemocy.

Przesłanie Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki, zawarte w hasłach przewodnich lat minionych, rozszerza jej ideę na budowanie relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości, bez przemocy.

2010 –  „Męski – to znaczy delikatny wobec każdej kobiety”

2011 – „Przemocy mówię NIE”

2012 –  „Wyjdź z cienia przemocy”

2013 – „Przemoc orężem ludzi słabych”

2014 – „Tato, synu… porozmawiajmy o mocy bez przemocy”

2015 – „Każdy chłopak wie, że dziewcząt nie krzywdzi się”

2016 – „Źródłem mocy rodzina bez przemocy”

2017 – „Jesteśmy żyjemy, czujemy”

2018 – „Szanuję – buduję – jestem fair” 

Główne punkty programu tegorocznej Kampanii to:

25 listopada       12.00    ROZPOCZĘCIE
                                             Starostwo Powiatowe w Suwałkach, ul. Świerkowa 60

4 grudnia           12.00    Happening „Biała róża dla kobiety”
                                             ul. Chłodna

4 grudnia           17.00    Wieczór poezji „Mężczyźni kobietom” (wstęp wolny)
                                            „Rozmarino”,   ul. Kościuszki 75

10 grudzień       12.00    ZAKOŃCZENIE
                                             Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, ul. Noniewicza 10
                                

Spotkanie rozpoczynające Kampanię połączone będzie z przedstawieniem szczegółowego programu Kampanii, w tym działań poszczególnych instytucji. Kampanii towarzyszyć będą szkolenia, warsztaty, pogadanki dotyczące problematyki przeciwdziałania przemocy.  Tak jak w roku poprzednim w Kampanię zaangażują się również nasze kluby sportowe – SKS Wigry i MKS Malow Ślepsk.

Podczas spotkania rozpoczynającego przekazane zostaną materiały edukacyjne, plakaty, zakładki dotyczące Kampanii. Tradycyjnie już nastąpi uroczyste przypięcie białych wstążek.

Zaangażowanie tak wielu instytucji i organizacji w Suwalską Kampanię „Białej Wstążki” i rozmach realizowanych działań są wyjątkowe w skali kraju. Pragniemy i oczekujemy, że działania Kampanii przysłużą się budowaniu bezpieczeństwa i bardziej satysfakcjonujących nas relacji w domu, w szkole, na uczelni,  w pracy  i w środowisku.

Kampania „Białej Wstążki” rozpoczęła się w 1991 r. w Kanadzie wtedy, gdy w zaledwie sześć tygodni 100 tys. mężczyzn założyło białą wstążkę, jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcami przemocy wobec kobiet i będą reagować, widząc przemoc. Akcja była protestem przeciwko masakrze w Montrealu, kiedy to w dniu 6 grudnia 1989 roku mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet, a 13 ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ – jak tłumaczył – „to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni”. Kampania „Białej Wstążki” realizowana jest na całym świecie w dniach 25 XI – 10 XII. Inaczej jest też zwana – „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet”. Dzień 25 listopada rozpoczynający kampanię to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a dzień 10 grudnia, kończący kampanię jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Podkreśla to, że stosowanie przemocy jest naruszeniem praw człowieka.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media