OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wywiad z Karolem Drągowskim
6 listopada 2008, 10:20

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z obrońcą Wigier, Karolem Drągowskim, który został niedawno powołany na konsultację kadry U-21. Były gracz SMS-u Łódź opowiada też o zakończonej właśnie rundzie jesiennej i planach na zimę.   Otrzymałeś niedawno powołanie na konsultację kadry U-21 prowadzonej przez Andrzeja Zamilskiego. To musiało być dla Ciebie spore wyróżnienie. Zgadza się. Powołanie było dla mnie sporym i bardzo miłym zaskoczeniem. O fakcie tym dowiedziałem się od trenera i kolegów na podczas treningu. Dla każdego zawodnika ,który dostaje powołanie do reprezentacji Polski jest to wielkie wyróżnienie, chociaż doskonale zdaje sobie sprawę, że była to tylko konsultacja szkoleniowa, a nie mecz międzypaństwowy. Moje zdziwienie było tym większe, iż była to konsultacja kadry U-21, czyli tam, gdzie mogą grać zawodnicy starsi ode mnie.

Powołany został także Michał Twardowski z Freskovity. Zapewne spotkacie się ze sobą podczas derbów w Wysokiem Mazowieckiem. Interesuje sięnim już m.in. trener Jagiellonii, Michał Probież. Jak oceniasz  tego gracza?

Michał   jest bardzo dobrym napastnikiem. Świadczy o tym jego dorobek bramkowy. Jest bardzo młody, a strzela bramki, które często dają Freskovicie 3 punkty. Myślę, że jego sporym atutem jest szybkość. Bardzo możliwe, że spotkamy się w derbach, ale mam nadzieję, że tak, jak w meczu w Suwałkach, gdzie byliśmy górą, nie pozwolimy pokazać mu jego możliwości, które z pewnością posiada.  

A co sądzisz o trenerze Zamilskim? To przecież wybitny fachowiec od lat współpracujący z młodzieżą.

Z trenerem Zamilskim miałem okazję trenować pierwszy raz i już po tym pierwszym spotkaniu mogę z przekonaniem powiedzieć, że jest to bardzo dobry fachowiec. Posiada solidny warsztat i ogromne doświadczenie. Ponadto jest bardzo towarzyskim i otwartym człowiekiem. Ma dobry kontakt z zawodnikami i to przekłada się na boisko. Z trenerem Zamilskim współpracuje trener Radosław Mroczkowski, którego znam bardzo dobrze, gdyż miałem okazję trenować pod jego wodza przez 4 lata w łódzkim SMS-ie.

Przejdźmy do zespołu Wigier. To była dla Ciebie udana runda? Prezentowałeś się z dobrej strony, ale nie zawsze znajdowałeś miejsce w wyjściowym składzie. Do tego nękały Cię urazy.
Z przekroju całej rundy nie jestem do końca zadowolony, gdyż uważam, że potrafię grać dużo lepiej. To prawda, na początku rundy przychodziło mi siedzieć na ławce rezerwowych, ale taka jest piłka i musiałem to zaakceptować. Na treningach jednak chciałem udowodnić, że miejsce w jedenastce mi się należy i po kilku kolejkach otrzymywałem już regularnie szanse na grę w pierwszym składzie. Miałem do tego kilka drobnych urazów, które na pewno nie pomagały mi w dojściu do wysokiej dyspozycji, ale myślę, że wszystkie są już za mną i będę mógł skoncentrować się wyłącznie na występach na boisku.

W Suwałkach zasłynąłeś z perfekcyjnie wykonywanych jedenastek. Masz na swoim koncie już 5 bramek, w tym 3 po pewnie strzelanych rzutach karnych.

„Jedenastki” strzelałem już podczas gry w III-ligowym SMS-ie i nie wychodziło mi to najgorzej dlatego czuję się w miarę pewnie kiedy sędzia wskazuje na wapno. Z 5 zdobytych przez siebie bramek rzeczywiście trzy są z rzutów karnych, ale pozostałe dwie są zdobyte z gry, co dowodzi, że nie potrzeba wyłącznie rzutu karnego, bym trafiał do siatki.

Czy przychylasz się do opinii trenera Kaczmarka, że rozgrywanie dwóch kolejek rundy wiosennej przed przerwą zimową jest złym rozwiązaniem?

Moim zdaniem, podobnie jak trenera Kaczmarka, te dwie kolejki przeniesione z wiosny to złe rozwiązanie, ponieważ boiska, na których przychodzi nam rozgrywać mecze są już w kiepskim stanie. Ponadto, także zawodnicy maja prawo czuć się zmęczeni tymi licznymi spotkaniami, jak również bardzo długimi wyjazdami. Nie mnie to jednak oceniać. Ja jestem zawodnikiem i moim zadaniem jest gra. Podobnie jak koledzy, w tych spotkaniach chcę zgarnąć całą pulę.

Jak będzie wyglądała u Ciebie przerwa zimowa? Jako młodzieżowy reprezentant kraju zapewne nie jeden zespół chciałby zaprosić Cię na testy. Czy otrzymałeś już jakąś konkretną ofertę?

Na pewno całego tego okresu nie przeznaczę na odpoczynek. Dostaniemy na ten okres rozpiski z treningami indywidualnymi. Póki co, mamy przed sobą jeszcze dwa mecze i nie myślę o testach w innych klubach, bo koncentruję się na występach w Wigrach.

Od lat bliska była Ci Łomża. Po przeprowadzce z Kolna mieszkałeś tam przez wiele lat. Zapewne chciałbyś kiedyś zagrać w tamtejszym ŁKS-ie.

Tak, to prawda. Łomża jest bardzo bliskim mi miastem, a ŁKS klubem w którym zawsze chciałem grać. Juz dwa lata temu, gdy grałem w Łodzi, był temat mojego powrotu do ŁKS-u, jednak nic z tego nie wyszło. Kolejny raz blisko Łomży byłem przed tym sezonem, kilkakrotnie trenowałem juz z zespołem, jednak sytuacja klubu, jak wszyscy dobrze wiedzą, nie jest tam najlepsza i do końca niewiadomo było gdzie będą grać i czy w ogóle przystąpią do rozgrywek. Dlatego zdecydowałem się na grę w Suwałkach. Sytuacja ŁKS-u nigdy jednak nie była mi obojętna i mam nadzieję, że ten klub wyjdzie w końcu na prostą. Zawsze, gdy tylko mogę, jestem na meczach ŁKS-u. Trzymam kciuki za kolegów i życzę im jak najlepiej.
Dziękuję za rozmowę.

<!– /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {pag

 

<!– /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.content, li.content, div.content {mso-style-name:content; mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1

<!– /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.content, li.content, div.content {mso-style-name:content; mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Secti

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media