OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Z Flotą w Świnoujściu
28 lipca 2014, 16:47

Niestety suwalscy kibice nie będą mogli obejrzeć meczu I rundy Pucharu Polski w Suwałkach. Wszystko przez nowy regulamin PZPN-u dotyczący Pucharu Polski.

Polski Związek Piłki Nożnej w regulaminie odnośnie Pucharu Polski 2014/2015 wprowadził jedną, naszym zdaniem bezsensowną zmianę, w porównaniu do poprzednich lat. Jak mówi regulamin: 

„We wszystkich rundach gospodarzami pierwszego lub jedynego meczu będą drużyny grające w niższej klasie rozgrywkowej w dniu losowania (w przypadku, gdy w jednej parze rywalizować będą zespoły z jednego poziomu, gospodarzami będą drużyny występujące w wyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2013/2014 lub sklasyfikowane na wyższym miejscu w tabeli danych rozgrywek w sezonie 2013/2014).”

W ten sposób drużyny, które w poprzednim sezonie grały w niższych ligach i są beniaminkami, a trafiły na zespół z ligi, w której w zbliżającym się sezonie same wystąpią muszą grać na wyjeździe. Jest to dość dziwna zmiana, szczególnie że na całym świecie odbywa się to odwrotnie i przez wiele lat działo się tak również w Polsce. Celem Pucharu Polski i drużyn, które przystępują do tych rozgrywek jest ściągnięcie jak największej widowni na stadion oraz gra z drużynami, które występowały w wyższej klasie rozgrywkowej u siebie. W przypadku spotkania Wigier z Flotą to beniaminek powinien być promowany i grać na własnym boisku. Niestety ktoś sobie taką zmianę wymyślił, dzięki której biało-niebieskich czeka 720 kilometrowy wyjazd do Świnoujścia, podróż przez całą Polskę oraz duże koszty związane z trzydniową wyprawą.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media