OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Z powrotem na szczycie! Motor Lublin pokonany
10 października 2020, 22:36

Biało-niebiescy pokonali dziś na własnym stadionie Motor Lublin 1:0 i stanęli na czele drugiej ligi. Jedyną bramkę w meczu strzelił Kacper Wełniak.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga suwalskich Wigier. Biało-niebiescy kilkukrotnie zagrozili bramce Madejskiego. Czujnie między słupkami zachowywał się jednak golkiper beniaminka. Przed najlepszą sytuacją stanął Kacper Wełniak, który po podaniu Denisa Gojko minimalnie się pomylił. Do przerwy na tablicy wyników widniał więc bezbramkowy remis.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy trener Szulczek zdecydował się na potrójną zmianę. Wymiana zawodników wniosła oczekiwaną świeżość. W 63. minucie Wigry wywalczyły rzut rożny, który okazał się w tym spotkaniu decydujący. Piękne dośrodkowanie Babiarza wykorzystał Wełniak, który głową skierował piłkę do siatki Motoru. Pozostała część meczu to wyrównana gra, głównie w środku pola. Dwa groźne strzały oddali również piłkarze z Lublina, ale czujnie w bramce zachowywał się Hieronim Zoch. 

Dzisiejsze zwycięstwo było 6. triumfem biało-niebieskich w tym sezonie. Mimo, że na swoim koncie Wigry mają jeden mecz mniej niż reszta stawki, po dzisiejszym spotkaniu otwierają tabele drugiej ligi. 

 

Wigry Suwałki 1:0 (0:0) Motor Lublin

Wigry: Zoch – Karankiewicz, Piekarski (61 Šoljić), Dobrotka, Liszka (61 Gierach), Ozga, Wełniak (75 Aftyka), Gojko, Czułowski (61 Bogusławski), Babiarz, Adamek.

Motor: Madejski – Król, Grodzicki, Wawszczyk, Michota (37 Świderski), Ceglarz (89 Wójcik), Swędrowski, Duda (70 Kunca), Król, Moskwik, Rak (70 Kumoch).

Bramki: 1:0 – Wełniak 63

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media