Zagłębie – Wigry 2:0
10 listopada 2019, 10:11

W spotkaniu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi przegrywamy z Zagłębiem Sosnowiec 2:0.

O końcowym rezultacie tego meczu w największym stopniu zadecydował pierwszy kwadrans gry. Biało-niebiescy z impetem od pierwszego gwizdka sędziego atakowali rywali, jednak po kilku minutach gospodarze się odgryźli i to bardzo skutecznie. Już w 8. minucie dokładne dośrodkowanie w nasze pole karne wykorzystał  Patryk Małecki wychowanek Wigier, obecnie występujący w drużynie z Sosnowca, który z piątego metra celnie uderzył pod poprzeczkę i dał Zagłębiu prowadzenie. Również przy drugiej bramce duży wkład miał były zawodnik Biało-Niebieskich. Po rzucie rożnym piłkę przejął Małecki, który dogrywał do Plamena Krachunov, a ten strzałem głową pokonał Dominika Kąkolewskiego. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, jednak w sytuacji sam na sam z Fabianem Piaseckim naszemu bramkarzowi udało się sparować piłkę na rzut rożny.

Wigry również stworzyły kilka groźnych sytuacji, jednak bez efektu w postaci zdobytej bramki. W drugiej części meczu swoje okazje mieli między innymi Kamil Sabiłło, którego dobry strzał obronił bramkarz Zagłębia i Grzegorz Aftyka, który po dobrej akcji zespołu uderzył minimalnie niecelnie. Zarówno jedna jak i druga drużyna próbowały zmienić rezultat, ale więcej bramek tego dnia nie padło. Przegrywamy mecz 2:0 i musimy szukać punktów w kolejnych spotkaniach. Do końca roku rozegramy jeszcze trzy ligowe mecze. W najbliższą sobotę zmierzymy się z Chojniczanką Chojnice, a później zagramy jeszcze ze Stalą Mielec i Wartą Poznań.

Zagłębie Sosnowiec – Wigry Suwałki 2 : 0

Bramki: 8; Patryk Małecki 8, 13′ Plamen Krachunov

Zagłębie: Krystian Stępniowski – Tomasz Nawrotka, Plamen Krachunov, Rafał Grzelak, Wojciech Słomka, Patryk Małecki, Szymon Pawłowski, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk (89. Jakub Sinior), Mateusz Szwed (84. Kacper Radkowski), Fabian Piasecki (68. Stanislav Bilenkyj)

Wigry: Dominik Kąkolewski – Dawid Sołdecki (75. Bartosz Gużewski), Grzegorz Aftyka, Konrad Matuszewski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Joel Huertas, Robert Bartczak, Cezary Sauczek, Szymon Łapiński (64. Paweł Gierach), Kamil Sabiłło (64. Michał Żebrakowski)

Żółte kartki: Adrian Karankiewicz, Arkadiusz Najemski

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)