OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Zagrać przebojowo w Wolbromiu
3 kwietnia 2009, 07:50

Po zeszłotygodniowych emocjach w meczu z Sandecją Nowy Sącz, piłkarzy suwalskich Wigier czeka kolejne trudne spotkanie. Tym razem „biało-niebiescy” udadzą się do dalekiego Wolbromia na mecz z rewelacją jesiennych rozgrywek – Przebojem. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż obie drużyny potrzebują punktów, a w tabeli dzieli je zaledwie jedno oczko. Zapraszamy wszystkich kibiców na relacje LIVE oraz LIVE SMS, które przeprowadzi nasz serwis. Początek już w sobotę (4 kwietnia) o godz. 15:00.

 
Suwalscy kibice mogą być zadowoleni z wiosennego startu swoich piłkarzy. Zwycięstwo w Aleksandrowie Łódzkim z Sokołem (3:0) oraz remis w Suwałkach z Sandecją Nowy Sącz (1:1) to zadowalające wyniki, a przypomnijmy, że suwalczanie mają jeszcze jeden mecz zaległy z Concordią Piotrków Trybunalski na własnym boisku. Takie wyniki dają obecnie 8. pozycję w tabeli z dorobkiem 33 punktów, sobotni rywal suwalczan ma tylko jedni oczko mniej i plasuje się na 11. lokacie. 
W dalszym ciągu największym problemem Wigier są braki kadrowe. Po ostatnim meczu do grona nieobecnych dołączył Andrzej Niewulis (otrzymał dwie żółte kartki). Wciąż nie wiadomo kto stanie w bramce – do Wolbromia wybrało się trzech bramkarzy, ale jeśli trener Zbigniew Kaczmarek będzie miał najmniejsze wątpliwości co do dyspozycji brutalnie sfaulowanego w meczu z Sandecją Karola Salika, między słupkami stanie Przemysław Masłowski lub Błażej Barwicki. W pełni sił nie jest jeszcze prawy obrońca Janusz Bucholc oraz pomocnik Karol Drągowski. Ci zawodnicy wracają jednak do dyspozycji i powinni być przygotowani na kolejny mecz z Pelikanem Łowicz. Indywidualne treningi wznowił już Daniel Ołowniuk, ale nie jest znany jeszcze dokładny termin  jego powrotu na ligowe boiska. W meczowej kadrze zabraknie oczywiście również od dawna kontuzjowanych Tomasza Kotwicy, Łukasza Stasiaka, Tomasza Chmielewskiego oraz Pawła Cimochowskiego. Miejmy jednak nadzieję, że po raz kolejny zmiennicy podstawowych zawodników udowodnią, że warto na nich stawiać.
Przebój Wolbrom powstał w 1937 roku. To drużyna z wieloletnią historią, ale ubiegłoroczny awans do II ligi to dotychczas największy sukces drużyny z małej miejscowości w województwie małopolskim, będącej ważnym ośrodkiem przemysłu gumowego. W ubiegłej rundzie trenerem piłkarzy z Wolbromia był Antoni Szymanowski, którego 15 września zastąpił Robert Górlaczyk. Po dobrej rundzie jesiennej, gospodarze sobotniego spotkania zaczęli gubić punkty, ale należy podkreślić, że grali z bardzo silnymi rywalami (1:1 z Sandecją Nowy Sącz, 0:1 z OKS-em 1945 Olsztyn, 1:3 z Pelikanem Łowicz). W meczu z Wigrami Przebój będzie zatem bardzo zmobilizowany, by po raz pierwszy na wiosnę zdobyć komplet punktów. Utrudnieniem tego zadania będzie na pewno brak najbardziej znanego zawodnika Przeboju, mającego za sobą występy w Górniku Zabrze – Marcina Siedlarza, który pauzuje za kartki. 
Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej Wigry pokonały wolbromian 3:0 po golu Sebastiana Świerzbińskiego i dwóch trafieniach Łukasza Stasiaka. Zwycięstwo to było jednak odniesione w okolicznościach tragicznej śmierci Rafała Trockiego i nie przynosiło kibicom tyle radości, co zawsze przy zdobyciu kompletu punktów. Oby i tym razem „biało-niebiescy” nie będą mieli problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala.
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media