OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Zagrać w Płocku dobry mecz – mówi Karol Salik
27 maja 2016, 15:11

„Jedziemy do Płocka zagrać dobry mecz i zdobyć komplet punktów” – Krótka rozmowa z Karolem Salikiem przed meczem z Wisłą Płock.

 

 

Między innymi to dzięki jego dobrej postawie w ostatnich meczach Wigry notują tak dobre wyniki. Krótka rozmowa z Karolem Salikiem przed meczem ostatnim meczem wyjazdowym w tym sezonie, przeciwko Wiśle Płock.

– Do pewnego utrzymania w lidze wystarczy wam tylko jeden punkt. Wówczas do ostatniego meczu sezonu z Olimpią Grudziądz (5 czerwca, 15:00, Stadion przy ul. Zarzeczem – przyp. red.) będziecie mogli podejść już bez presji i z czystymi głowami?

Karol Salik: – Nie patrzymy w ten sposób. Jedziemy do Płocka zagrać dobry mecz i zdobyć komplet punktów. Chcemy zagrać tak jak przeciwko Sandecji. Nie patrzymy na to, ile oczek da nam do utrzymanie aczkolwiek wiemy jaka jest sytuacja w tabeli i to, że jakakolwiek zdobycz punktowa zakończy się naszym sukcesem.

– Czyli nie spoglądacie w tabelę za siebie tylko skupiacie się na swojej dyspozycji i na tym, aby zagrać dobry mecz w Płocku?

– Oczywiście. Chcemy zająć w tej lidze jak najwyższe miejsce i dlatego w dwóch ostatnich meczach będziemy grali o pełną pulę. Ostatnie spotkania pokazywały, że nasza forma idzie do góry i miejmy nadzieję, że będzie tak do końca.

– Wisła Płock zapewniła już sobie awans. Czy według Pana będzie to miało już jakieś znaczenie?

– Myślę, że nie. Wisła będzie walczyła o jak najlepszy wynik. Nawet jeśli trener Wisły Marcin Kaczmarek chciałby dać odpocząć paru zawodnikom, którzy wywalczyli awans to i tak będzie ciężko. Dla tych piłkarzy będzie to motywacja. Będa się chcieli pokazać trenerowi i udowodnić, że zasługują na grę w ekstraklasie.

– Każdy z rezerwowych będzie chciał zagrać mecz życia?

– Pamiętam ostatni mecz w zeszłym sezonie. Rozgrywaliśmy go właśnie z Wisłą Płock u siebie, szansę dostało paru zmienników i wcale nie było łatwo. Przegraliśmy wówczas 1:2. Dlatego patrzymy tylko na siebie, mamy wyjść i zagrać tak jak przeciwko Sandecji.

– Ostatnią porażkę odnieśliście na początku maja w Głogowie. Czy można powiedzieć, że złapaliście wiatr w żagle na ten najważniejszy moment sezonu?

– To prawda. Wierzę, że zaprezentujemy dobra piłkę i utrzymamy dobrą passę. A to da nam jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.

– W sierpniu pokonaliśmy na wyjeździe Arkę, teraz w Bydgoszczy Zawiszę. Fajnie by było wygrać w Płocku i skompletować hattricka z drużynami ze szczytu tabeli?

– No tak, z tymi drużynami z czołówki tabeli na wyjazdach osiągnęliśmy dobre wyniki. Czas na Wisłę Płock aczkolwiek dotychczas nam się to nie udawało. W zeszłym sezonie w Płocku zremisowaliśmy 1:1. Mam nadzieję, że teraz to przełamiemy i zagramy z Wisłą dobry mecz.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media