OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Zoch: Walki i ambicji na pewno nam nie zabraknie
4 września 2020, 16:51

Po dwuletniej przygodzie w Tarnobrzegu, Hieronim Zoch powrócił na #Z26. Mecz z Błękitnymi będzie jego 79-tym występem w biało-niebieskich barwach.

Redakcja: Na inaugurację sezonu pokonaliście Twój były zespół – Olimpie Elbląg. Jak czułeś się między słupkami w barwach suwalskich Wigier?

Hieronim Zoch: Wygrana na inaugurację zawsze cieszy. Ciężko wywalczone i zasłużone 3 pkt. Drużyna pokazała charakter oraz walkę do samego końca. Było to dla mnie szczególne spotkanie – chciałem zaliczyć dobry początek w nowym-starym klubie. Kolejnym wyzwaniem i dodatkową presją była gra przeciwko byłej drużynie. Włodarze suwalskich Wigier pierwszy raz zauważyli mnie właśnie w barwach Olimpii. 

Redakcja: Kilka lat grałeś w Suwałkach, doskonale znasz nasze miasto. Po dwóch sezonach w Siarce, wracasz do Wigier. Co zmieniło się w strukturach drużyny?
Hieronim Zoch: Można powiedzieć że wróciłem do domu, bo tak się tutaj czuje wraz z moją rodziną. Szatnia przeszła dużą metamorfozę jeżeli chodzi o personalia. Ze starej drużyny zostało tylko kilku zawodników. Jest tu mnóstwo młodych, perspektywicznych zawodników, ale nie brakuje też doświadczenia.
 
Redakcja: Jak wyglada rywalizacja bramkarzy biało-niebieskich?
Hieronim Zoch: Rywalizacja z Jankiem jest zdrowa. W kadrze mamy też Piotrka – bardzo utalentowany bramkarz, który „depcze nam po piętach”. Ciężko pracujemy, przez co każdy podnosi swoje umiejętności. Drużyna czuje się pewnie, bo w razie nieobecności jednego z nas, mamy dobre zastępstwa. Myślę, że trenerzy mają ból głowy przy wyborze pierwszego golkipera.

 
 
Redakcja: Za Wami bardzo długa droga, ponad 800 km do Stargardu to z pewnością wyczerpująca podróż. Jak czujecie się przed drugim ligowym spotkaniem?
Hieronim Zoch: Prawda – droga długa i wyczerpująca. Cieszy jednak fakt, iż klub dał nam możliwość wyjechania dwa dni wcześniej. Dzięki temu, możemy w 100% przygotować się do meczu. Przyjechaliśmy do Stargardu w jasnym celu. Liczą się tylko 3 punkty i właśnie z takim nastawieniem wyjdziemy na jutrzejszy mecz.
 
Redakcja: Mimo dalekiego wyjazdu, kibice będą mogli śledzić mecz podczas internetowej transmisji. Co drużyna może zagwarantować fanom?
Hieronim Zoch: Walki i ambicji na pewno nam nie zabraknie. W każdym meczu zostawimy serducho na boisku i damy z siebie 100%.
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media