Zwycięska passa trwa! Bytovia pokonana
17 kwietnia 2021, 21:13

Trzecie zwycięstwo pod rząd stało się faktem. W meczu 28. kolejki eWinner II ligi Wigry rozbiły Bytovię 4:1.

Podopieczni Dawida Szulczka doskonale rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Pierwszą groźną sytuację mogliśmy oglądać już w 4. minucie. Piłkę z lewej strony odzyskał Kamiński, podał do Wełniaka, który dobrym podaniem obsłużył Patryka Mularczyka, a ten strzałem z dwudziestego metra zaskoczył Staniszewskiego, wyprowadzając Wigry na prowadzenie. Zaledwie kilka minut później mogło być już 2:0, ale strzał Adamka z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Bytovii. W 21. minucie na płytę boiska upadł jeden z zawodników Wigier – Michał Ozga. Jak się później okazało, nasz obrońca nie mógł kontynuować meczu, a w jego miejsce pojawił się Paweł Gierach. Dziesięć minut później goście wykonywali rzut wolny. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Paweł Zawistowski, piłka niefortunnie odbiła się od Gieracha, po czym wpadła do bramki bezradnego Hieronima Zocha. Podirytowane wyrównaniem Wigry ruszyły po kolejne trafienia. Jak się okazało, nie musieliśmy na to zbyt długo czekać. Tuż przed przerwą Denis Gojko dograł piłkę w pole karne, do futbolówki dopadł Michał Orzechowski i pokonał golkipera Bytovii. Do przerwy mieliśmy więc 2:1.

Początek drugiej połowy to okres dość wyrównanej gry. Losy meczu bez wątpienia odmieniła jednak sytuacja z 62. minuty, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jakub Lizowski. Od tej pory przyjezdni musieli radzić sobie w dziesiątkę. Osłabiony zespół Bytovii nie stworzył sobie już zbyt wielu groźnych sytuacji, w przeciwieństwie do drużyny gospodarzy. W 85. minucie wprowadzony wcześniej Michał Żebrakowski z łatwością ograł dwóch przeciwników i w pewnym stylu pokonał Staniszewskiego. Wydawało się, że rezultat nie ulegnie już zmianie, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, w polu karnym nieczysto zatrzymany został Kamil Adamek. Do rzutu karnego podszedł kolejny zmiennik – Cezary Sauczek, który ustalił wynik spotkania na 4:1.

Wigry Suwałki 4:1 (2:1) Bytovia Bytów

Wigry: Zoch – Ozga (21 Gierach), Dobrotka, Piekarski, Orzechowski (79 Sauczek), Gojko (79 Czułowski), Mularczyk, Kamiński,  Babiarz (63 Grzelak), Wełniak (63 Żebrakowski), Adamek.

Bramki: 1:0 – Mularczyk 4, 1:1 – Gierach (s) 31, 2:1 – Orzechowski 45, 3:1 – Żebrakowski 85, 4:1 – Sauczek (k) 90.